Naturpolc Csalánlevél- hajhullásra, méregtelenítésre, vashiányra, prosztatára - naturpolc - 270 Ft

Naturpolc Csalánlevél- hajhullásra, méregtelenítésre, vashiányra, prosztatára - naturpolc - 270 Ft

270 Ft

Ajánlataink a termékre

 

Naturpolc Csalánlevél- hajhullásra, méregtelenítésre, vashiányra, prosztatára - naturpolc - 270 Ft

270 Ft
Részletek a boltban
irány a bolt »
naturpolc.hu
Termékleírás
Csalán ( Urtica dioica ) hatásai népi megfigyeléseken alapul, használata nem helyettesíti az orvosi diagnózist, konzultációt.

 

""Egyszer egy orvos rádióadásban felhívta a figyelmet arra, hogy a csalán egyike a leghasznosabb gyógynövényeinknek. Ha az emberiség tudná micsoda gyógyereje van, nem termesztene mást, csak csalánt. ""

A csalán minden része gyógyító hatású.  

Hatóanyagai,  különböző ásványi anyagok és nyomelemek. A csalán jelentősebb mértékben tartalmaz vasat és kovasavat, ezen kívül C-vitamint, B2-vitamint és K1-vitamint valamint E-vitamint is. Megtalálhatóak benne különböző flavonoidok, kartinoidok, szerves savak mint a kávésav és pantoténsav, alfa linolénsav is. Ezen kívül illóolajat és triterpént, keserűanyagokat, kumariokat és fehérjéket tartalmaz.
A friss leveleknek 80-83% a víztartalma. A maradék szárazanyag tartalom, nagy része növényi fehérjék és szénhidrát.

Használható vashiányos állapotban, hajhullásnál friss csalánfőzettel hasmosás, majd tinktúrával fejbedörzsölés javasolt.

Régen számtalan láb levágása vált szükségtelenné- a csalán érszűkületet megszüntető hatása miatt. Lábfürdő alkalmazásával érhető el a legjobb hatás e téren.   Minden görcs, akárhol is jelentkezik, vérkeringési zavarra utal. Ilyenkor ajánlatos a csalánfőzettel történő lemosás vagy fürdő alkalmazása. Koszorúér szűkületnél is sikerrel használható- szívtájék lemosása.

 

Csalántinktúra: tavasszal vagy ősszel a kiásott gyökereket kefével megtisztítjuk, apróra vágjuk, üvegbe tesszük majd 40% os pálinkával leöntjük és napos , meleg helyen 2 hétig állni hagyjuk.

Lábfürdő: 2maréknyi csalángyökeret és csalán levelet és szárat- ( a teljes növényt darabolva :) ) egy vödörben egész éjjel ázni hagyunk, majd másnap felforraljuk és a lábvízhez adjuk. 20percél nem hosszabb ideig.   ( kétszer, háromszor újra használhatjuk ezt a vizet lábáztatásra. )

Hajmosás: 5literes fazékba 5 marék csalánt dobunk majd lassan felforraljuk, 5 percig állni hagyjuk- ezt követően már alkalmas a haj leöblítésére- akár samponozás után is. Ha gyökeret is használunk- éjszakai hidegáztatásra lesz szükség.

 

Ma elsősorban a csalánlevelek vizelethajtó hatását tartjuk számon. Egyik legjobb vértisztító,  salaktalanító,  méregtelenítő növényként ismert. A vesét fokozottabb vízkiválasztásra serkenti, csökkenti a vér húgysavszintjét, ezért hatékonyan alkalmazható köszvény,  ízületi gyulladások,  reumatikus megbetegedés kezelésére.
A régi módszert, hogy a fájdalmas végtagokat a csalán friss hajtásaival csapkodják meg, ma is alkalmazzák.
A csalánt a tradícionális orvoslásban lázcsillapításra, vérszegénységre és kiütésekre i s használják.
A csalánt másik fő felhasználási javaslata szerint a bőr, az izmok és az ízületek túlérzékenységi jelenségeinél alkalmazzák olyan embereknél, akik hajlamosak a húgysav lerakódásokra ezért a reuma és köszvény kezeléséné l is kiváló gyógynövény.
A csalán allergiás betegségeknél is hatásos valamint prosztata megnagyobbodás megelőzésére is használják.
Emésztési problémák esetén is használható, elsősorban gyomor és bélhurut,  székrekedés valamint máj és ep ebántalmak kezelésére is használatos, vércukorszint csökkentő hatása is van, ezért cukorbetegekre is jótékony hatású.  Tavaszi fáradság ellen, illetve méregtelenítő kúrákhoz kiváló gyógynövény.

 

Tea készítés: 1púpozott teáskanál 1/4 liter vízhez , csak forrázzuk, rövid ideig áztatjuk.

Teakeverék: jó keverékek készíthetőek adott problémától függően- de nyugodt szívvel adhatunk egy kis tesákanál csalánlevelet a napi teánkhoz- férfiak esetében a prosztatabántalmak elkerülése végett a kisvirágú füzike teához, hölgyek esetében a palástfű, cickafark tea gazdagítható vele a vashiány elkerülése végett.

A csalán felhasználási módjai

A csalánt külsőleg és belsőleg is fogyaszthatjuk, készíthetünk belőle forrázatot,   ülőfürdőt, csalánlevet, salátát, főzeléket de hajsampont is. A csalán számtalan módon használható.
Forrázatot friss vagy szárított leveleiből is készíthetünk, de készülhet főzet is a szárított és aprított csalán gyökerekből, melyet fürdővízhez adva kitűnő ülőfürdőt készíthetünk, reuma és egyéb ízületi fájdalmak kezelésére.
Gyümölcsprésben pedig a csalán levét is érdemes kinyerni, más zöldségek leveivel keverve, hasznos gyümölcs-zöldség levek összetevője lehet.
Salátákba vagy levesbe zöldségként is alkalmazzák, főzelék is készülhet belőle. Gyökerének alkoholos tinktúráját, samponokban és egyéb hajápoló termékekben alkalmazzák, így a házi kozmetikumok hasznos összetevője is lehet.
Szárított csalánlevélből és szederlevélből pedig nagyon jó száj és torokfertőtlenítő tea készíthető.
A leveleket tavasszal, március-áprilisban vagy ősszel célszerű gyűjteni, a gyökereket inkább csak már ősszel.

Ellenjavallat: Szinte bárki és bármikor fogyaszthatja de gyermekeknek 12 éves kor alatt inkább ne adjuk.

 

Forrás: Maria Treben- Egészség Isten patikájából, //mentalfitnessguru. hu/eletmod/gyogynovenyek/csalan-koszveny re-prosztatara-es-meregteleniteshez/

Galéria

Vélemények
Kérdezz felelek

Oldalainkon a partnereink által szolgáltatott információk és árak tájékoztató jellegűek, melyek esetlegesen tartalmazhatnak téves információkat. A képek csak tájékoztató jellegűek és tartalmazhatnak tartozékokat, amelyek nem szerepelnek az alapcsomagban. A termékinformációk (kép, leírás vagy ár) előzetes értesítés nélkül megváltozhatnak. Az esetleges hibákért, elírásokért az Árukereső nem felel.